Jak są wyposażone najbardziej luksusowe kampery?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Kamper to bardzo komfortowy środek lokomocji i doskonały sposób na spędzenie aktywnego urlopu, zwłaszcza jeśli podróżujesz jednym z najbardziej luksusowych modeli. Zajrzyj z nami do wnętrza najdroższych i najbardziej okazałych kamperów!

Rookie L

Ten furgon włoskiego producenta jest równie stylowy, co auta sportowe firmy Ferrari. W jego salonie w pełnym komforcie spędzą noc aż cztery osoby. Pierwsza rzecz, która przykuwa uwagę po wejściu do wnętrza, to rozciągnięta na całą szerokość kampera strefa jadalniana. W razie konieczności stół można złożyć, a kanapę przekształcić w dwuosobowe łóżko.

Nieco dalej znajduje się kuchnia, w której jest wszystko, co potrzebne na czas gotowania: zlew z kranem, kuchenka z palnikami oraz lodówka z zamrażarką i masa schowków na naczynia. W głębi furgonu znajduje się sypialnia z dużym łóżkiem i skromną garderobą.

Luksusowy kamper nie może się też obejść bez węzła sanitarnego. Na pokładzie Rookie L znajdziesz więc WC, umywalkę i prysznic. Plusami kampera są wbudowany bojler i klimatyzator. W oknach, także w otworze dachowym, znajdują się siatki przeciw owadom.

Futuria Sports + Spa

Ten gigantyczny luksusowy kamper przeznaczony jest dla osób, które cenią sobie maksymalną wygodę. Dom na kółkach zaprojektowali specjaliści niemieckiej firmy Most Mobile Specials. W części mieszkalnej kampera znalazło się miejsce dla garażu o długości 3,8 m, ogromnego tarasu z jacuzzi, a nawet namiastki klubu nocnego!

Dach furgonu został wykończony drewnem i wyposażony w barierki ze stali, składane na czas jazdy. Na całej powierzchni naczepy urządzono taras wyłożony tekowym drewnem, znalazło się na nim miejsce dla jacuzzi z funkcją hydromasażu, podświetlanymi dyszami i efektem wodospadu.

Przestrzeń salonu zajmuje ogromna kanapa w kształcie litery U ze stołem, przy którym zmieści się nawet 10 osób. Z myślą o imprezowiczach salon wyposażono w potężne nagłośnienie, monitory na ścianach, a nawet system wytwarzający sztuczną mgłę. Producent zapewnił też bardzo dobrą izolację akustyczną, dzięki czemu ewentualna impreza w żaden sposób nie zakłóci spokoju innym kampingującym.

Nieco na uboczu znajduje się nieduża kuchnia, wyposażona w ekspres do kawy, kuchenkę, piekarnik, zmywarkę i lodówkę z zamrażarką. A już warunki do noclegu śmiało można uznać za spartańskie: nad garażem rozmieszczono niewielką wnękę z dwoma jednoosobowymi łóżkami.

Zgodnie z zamysłem właściciel kampera może się w nim poczuć jak wolny ptak: są tu panele słoneczne, generator prądu, zbiornik z wodą i system monitoringu.

Renault SpaceNomad

Zdarza się, że kampery wychodzą spod rąk producentów samochodów osobowych, jak SpaceNomad od Renault. Zbudowany został na bazie furgonu Trafic. Kampera można potraktować jako sposób spędzenia wakacji pod chmurką, ale też jako pełnowartościowy dom na kółkach ze stanowiskiem pracy.

Strefa jadalniana przekształca się tu w łóżku o wymiarach 1200 × 2000 mm. Jeszcze jedno takie miejsce do spania mieści się pod wysuwanym namiotem na dachu. Za stanowisko do pracy służy tu nieduży wysuwany stolik dla notebooka. Niewielka kuchnia jest w pełni wyposażona i oferuje zlew z kranem, kuchenkę z dwoma palnikami i lodówkę o objętości 47 l.

Składany stolik daje nam możliwość spożywania posiłków nie tylko na pokładzie, ale też pod gołym niebem. Przed słońcem i deszczem chroni wmontowany w obudowę kampera moduł namiotowy.

Zdj. główne: Hanson Lu/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*