Luksusowe wyposażenie auta dla wymagających

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie dodatkowe wyposażenie można dobrać w luksusowych modelach aut? Producenci potrafią zaskoczyć pomysłowością! Zobacz, jakie luksusowe wyposażenie samochodu proponują.

Wyposażenie auta – zaskakujące luksusowe dodatki

Producenci luksusowych aut mają wiele zaskakujących pomysłów na dodatkowe wyposażenie swoich drogich modeli. Zbytkowne wyposażenie auta jest oczywiście dodatkowo płatne i co ciekawe, często nie wpływa na bezpieczeństwo czy komfort jazdy. Głównym celem luksusowego wyposażenia auta jest podniesienie jego ekskluzywności i elegancji.

Luksusowe wyposażenie auta – co proponują znani producenci?

Na początek przyjrzyjmy się zaskakującemu pomysłowi Rolls-Royce’a, który proponuje swoim klientom gwieździsty dach również w dzień! Gwiaździste niebo nad głową kierowcy i pasażerów to efekt zastosowania przewodów w podsuficie auta. Trzeba przyznać, że wygląda to niesamowicie – podobnie jak cena tego luksusowego wyposażenia auta. Osoby, które decydują się na ten dodatek, muszą się liczyć z kosztem rzędu kilkunastu tysięcy dolarów.

Mercedes również proponuje swoim klientom luksusowe wyposażenie auta. Co powiecie na kryształy Swarovskiego w światłach? Producent umieścił po 17 kryształów Swarovskiego w każdym przednim reflektorze w wybranych modelach klasy S. Te luksusowe i drogie kryształy znalazły się w części kierunkowskazowej i odpowiedzialnej za oświetlenie do jazdy dziennej. Czy ten zabieg wpływa na jakość oświetlenia? Oczywiście, że nie. Dodaje za to elegancji i prestiżu.

Mercedes ma w swojej ofercie też dodatek o intrygująco brzmiącej nazwie Magic Sky Control. System pełni podobną funkcję co składana elektryczna roleta, jednak jest dużo bardziej szykowny i luksusowy. Magic Sky Control to elektroniczne przyciemnianie szklanego dachu. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą mieć poczucie otwartej przestrzeni. Dzięki Magic Sky Control jednym przyciskiem przyciemnisz szklany dach. Trzeba przyznać, że jest to przydatne rozwiązanie, szczególnie podczas jazdy w słoneczny dzień.

Fiat nie jest uznawany za markę luksusową, jednak też potrafi zaskoczyć pomysłowością w kwestii nietypowego wyposażenia swoich modeli. Jakiś czas temu zadziwił klientów, proponując ekspres do kawy jako dodatkowe wyposażenie do swojego modelu 500. Fiat przygotował ten nietypowy dodatek do auta we współpracy z Lavazzą, zatem jakość tego miniekspresu była zdecydowanie na wysokim poziomie. Dodatek zaskakujący, jednak trzeba przyznać, że mimo wszystko akurat to dodatkowe wyposażenie wpisuje się w kategorię tych bardziej praktycznych.

Wyposażenie luksusowego auta – pomysłowość producentów nie ma granic

Czym jeszcze zaskakują znani producenci luksusowych aut? Aston Martin proponował kryształowy przycisk do uruchamiania auta. Range Rover – lakier, który zmienia kolor w zależności od kąta padania promieni słonecznych. Porsche natomiast oferuje pokrycie skórą każdego elementu we wnętrzu samochodu (również lusterka wstecznego i kratki nawiewu). Na tym nie kończy się pomysłowość producentów aut i w najbliższym czasie z pewnością zaskoczą nas nowymi ofertami.

Zdj. główne: pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*